marți, 27 iulie 2010

dezamagiri cosmetice: Garnier roll-on


Am dimineti (destul de multe, din pacate...) in care ma trezesc cu niste pungi sub ochi de mi-as putea ingropa acolo toate visele. Cum investigatiile de laborator nu au aratat vreo disfunctie renala, tre'sa ma obisnuiesc cu ideea ca "adevarul e dincolo de noi" si sa incerc sa repar, cat de cat , dezastrul, nu de alta, dar obligatoriu sa merg la lucru zilnic, desi arat ca un zombie.

Cele mai bune rezultate le-am avut cu felii de cartof crud aplicate sub pleoape. Din pacate, schema asta dureaza vreo 15 minute si nu am nici timp, nici chef uneori. Asa ca am gasit Garnier roll-on si am zis gata, l-am prins pe Dumnezeu de picior.

Prima incercare am facut-o intr-o sambata, cand chiar am dormit mai mult decat de obicei si aveam pungi destul de reduse, fata de adancimea lor obisnuita (Groapa Marianelor va spune ceva???). No, am aplicat fain-frumos kestia aia verde si draguta, rece, dar altceva nimic. Am mai stat 5 minute si am aplicat-o din nou, tot nimic. Am zis ca-s eu carcotasa si hai ca mai incerc si maine. Duminica-dupa 10 ore de somn- pungile mele obisnuite erau reduse la dimensiunea unor pungute discrete (eu oricum le vad, ca am antrenament), da-i din nou cu Garnier, iar degeaba. Atunci m-am enervat si am apelat din nou la cartofi. Dupa 20 de minute, ma puteam machia, pungile erau bine-merci reduse corespunzator.

Am mai incercat produsul-"minune" de vreo 5 ori, dar rezultatele au fost la fel, nimic spre inexistent. Deci, raman la cartofi.

Nu mai retin exact cat am dat pe roll-ul respectiv, dar cred ca-mi puteam cumpara lejer vreo 10 kg de cartofi din banii aia...

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu